Головна » 2012 » Серпень » 21 » Олімпійські хроніки. Частина друга
22:19
Олімпійські хроніки. Частина друга

Цитата.

«Ці дві медалі - для моїх доньок, які скоро народяться», - сказав британець Мо Фара, який став олімпійським чемпіоном у бігу на 5000 і 10 000 метрів. У вересні Мо і його дружина чекають появи на світ двійнят. Фара став першим з 1920 року легкоатлетом з Великобританії, який виграв дві медалі на одних іграх.

Результати.

Світові рекорди. 36.84 збірної Ямайки в чоловічій естафеті 4х100 м. Олени Лашмановой в спортивній ходьбі на 20 км. А в ранковій сесії цього ж дня олімпійський рекорд на дистанції 50 км встановив Сергій Кірдяпкін.

Сюрприз:

Метальник списа Кешорн Уолкотт з Тринідаду і Тобаго сенсаційно став чемпіоном Олімпійських ігор, показавши другий результат у світі за всю історію серед юніорів - 84.58. А ось лідер світового сезону Вітезлав Весели з Чехії посів лише четверте місце. Чемпіон світу та Олімпійських ігор Андреас Торкільдсен не потрапив навіть у призери.

Розчарування:

У чоловічому марафоні незвично слабо виступили ефіопи, а олімпійська чемпіонка Пекіна Памела Джелімо, яку зараховували до явних фавориток в бігу на 800 метрів, не потрапила в призи.

Статистика.

Молот. Жінки.

Тетяна Лисенко двічі під час фіналу била олімпійський рекорд (76.34), що раніше належалив олімпійській чемпіонці Пекіна Оксані Меньковій з Білорусії. У другій спробі росіянка показала 77.56, у п'ятій - 78.18. Це кращий результат для всіх змагань на території Великобританії, а також самий далекий кидок на турнірах, що проводяться в серпні. Різниця в результатах між Лисенко і срібним призером Анітою Влодарчик - 58 см - найменша на Олімпіадах. Також був зафіксований самий незначний розрив між першим і третім місцем - 1.05.

Спортивна ходьба 50 км. Чоловіки.

Сергій Кірдяпкін став першим представником Росії, який переміг на цій дистанції. Кращі результати були показані з першого по восьме місця в цьому заході.

Спортивна ходьба. 20 км. Жінки.

Вперше одна країна (в даному випадку Росія) виграє дві медалі в цьому виді програми. Олена Лашманова стала першою спортсменкою, в активі якої є золото юнацького (2009) і юніорського (2010) «світу», а також Олімпіади. Різниця між першим місцем Лашмановой і другим Ольга Каніськіна - 7 секунд - друга в історії ігор (менше було в Афінах - 4 секунди).

800 м. Жінки.

Марія Савінова стала першою, кому в бігу на 800 м вдалося виграти всі офіційні старти (зимову і літню «Європу», зимовий та літній «світ» і Олімпіаду). Кастер Семеня принесла Південній Африці першу в історії медаль на цій дистанції. Росія стала п'ятою країною, представницям якій вдалося, завоювати на одній Олімпіаді кілька медалей (бронзу виграла Катерина Поістогова). 0.06 між Поістоговой і Памелою Джелімо - це найменша різниця між третім і четвертим місцем.

Висота. Жінки

Ганна Чічерова стала першою переможницею юнацького чемпіонату світу в стрибку у висоту, яка виграла Олімпіаду. Переможний результат росіянки - 2.05 - це повторення кращого результату, показаного на території Великобританії. Росія стала третьою країною (після США в 1932 і СРСР в 1968), що завоювала кілька медалей у стрибку у висоту у жінок на одній Олімпіаді (бронза в активі Світлани Школіной).

5000 м. Чоловіки.

Mo Фара - перший, хто став олімпійським чемпіоном у бігу на 5000 м на домашній Олімпіаді. Це також перше золото для Великобританії на цій дистанції. А результат переможця (13:41.66) - найслабший з 1968 року. 2:25.20 - це найшвидші заключні 1000 м в історії Олімпіад. Останнє коло Мо пробіг за 52.94 - другий за швидкістю результат на останніх чотирьохстах метрах дистанції 5000 м.

Спис. Чоловіки.

Раніше в цьому виді програми олімпійськими чемпіонами ставали або американці, або європейці. А тепер золото завоював представник Тринідаду і Тобаго. Це зробив Кешон Уолкотт. Вперше чемпіон світу серед юніорів отримує найвищу нагороду Олімпіади в метанні списа. Різниця в 7 см між Уолкоттом і українцем Олександром П'ятницею - найменша між першим і другим місцем на Олімпіадах (для нового списа). Те ж відноситься і до розриву між першим і третім місцем (46 см).

5000 м. Жінки.

Месерет Дефар стала першою, хто двічі вигравав олімпійський фінал бігу на 5000 м, і першою, у кого є три медалі на цій дистанції. Дафар стала другою спортсменкою (після Дерарту Тулу в бігу на 10 000 м), якій вдалося завоювати титул через вісім років після першого успіху. Різниця 0.90 між Дефар і Тірунеш Дібаба - найменша на Олімпіадах між золотим і бронзовим призером.

1500 м. Жінки.
 Результат переможниці бігу на 1500 м Асли Чакир Алптекін (4:10.23) - найповільніший на Олімпіадах, раніше це досягнення належало Тетяні Казанкіній (4:05.48 -1976). Алптекін виграла для Туреччини першу золоту медаль у цьому виді програми. Ніколи раніше жодна країна не отримувала золото і срібло в бігу на 800 м у жінок. Асли Чакир Алптекін стала другою бігункою (після Світлани Мастеркової) перемогла і на чемпіонаті Європи, і Олімпіаді.

Марафон. Чоловіки.

Кенійці вперше для себе завоювали кілька медалей у марафоні. І це другий раз з 1936 року в історії Олімпіад, коли одна країна виграє кілька медалей у марафоні (попередній раз це вдалося ефіопам в Сіднеї). Результат Уїлсона Кіпсанга Кіпротіча (2:09:37) - це найвищий результат для третього місця на Олімпіадах. 2:08:01 у олімпійського чемпіона Стефена Кіпротіча - це третій результат взагалі на іграх, тільки Семмі Ванжіру і Джауад Гаріб 4 роки тому бігли швидше. Це був лише четвертий марафон в кар'єрі Стефена. На чемпіонаті світу в Тегу він фінішував дев'ятим 2:12:57. Це перше золото для Уганди і взагалі перша медаль для угандійських бігунів на довгі дистанції.

Жердина. Чоловіки.

Німеччина вперше з 1964 року завоювала дві медалі в цьому виді (Отто і Хольцдеппе).

Естафета 4x400 м. Чоловіки.

Вперше чемпіоном стала збірна Багам. Результат багамцівв (2:56.72) - кращий для всіх змагань на території Великобританії.

Прикріплення:
Категорія: Олімпійські ігри 2012 | Переглядів: 691 | Додав: RunnerOK | Теги: Хронологія, статистика, олімпійські ігри, цитати, легка атлтеика
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.